Horolezecká abeceda - ilustrace

O společnosti


Společnost Horolezecká abeceda, o. s. je dobrovolným, nevládním, nepolitickým a neziskovým sdružením zájemců o horolezeckou činnost a horolezeckou metodiku bez rozdílu národnosti, státní příslušnosti, rasy a přesvědčení.

Cílem společnosti, stavící na tradici neformálního sdružení autorů, editorů, lektorů a dalších spolupracovníků připravujících učebnici Horolezecká abeceda, je všestranná podpora horolezeckého sportu a všech dalších aktivit s horolezectvím a alpinismem spojených a podpora horolezeckého a lezeckého vzdělávání – rozvíjení metodicko-bezpečnostního povědomí v horolezecké a lezecké komunitě.

Jako neformální sdružení pracujeme společně od roku 2006, i když v různých pracovních týmech řešících dílčí úkoly v oblasti horolezecké metodiky a bezpečnosti sahají kořeny vzájemné spolupráce do konce osmdesátých let minulého století. Formálně pak Společnost Horolezecká abeceda vznikla v druhé polovině roku 2009.

Poslání a formy činnosti SHA

Posláním je zejména vytvářet platformu pro různé aktivity v oblasti horolezecké metodiky a vzdělávání, a jeho podporu.

Ze své podstaty Společnost sdružuje zejména instruktory horolezectví, cvičitele VHT, lektory speleoalpinismu, autory učebnic a skript zaměřujících se na metodicko-bezpečnostní oblast v horolezectví, tradičním alpinismu, skialpinismu, vysokohorské turistice a zajištěných cestách, speleoalpinismu, canyoningu, jednolanové (speleologické a záchranářské) technice, lanových lezeckých technikách, metodiky lezecké záchrany a další zájemce o horolezeckou metodiku.

K dalším cílům sdružení patří všestranná podpora rozvoje horolezeckého sportu ve všech jeho disciplínách a interdisciplínách, podpora i vytváření vzdělávacích a informačních materiálů, a podpora a rozvoj tzv. outdoorových aktivit ve všech podobách a na celém území České republiky.

K dosažení svých cílů Společnost Horolezecká abeceda zejména hodlá podporovat fungující soustavné horolezecké vzdělávání, a organizovat přednášky, kurzy, školení, vytvářet vzdělávací internetový portál, a podporovat portály zaměřené na vzdělávání v oblasti horolezecké metodiky, připravovat vzdělávací programy, spolupodílet se na přípravě vzdělávacích programů a projektů, přípravě programů pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, horolezeckých instruktorů a metodiků, vytvářet informační metodicko-bezpečnostní servis pro horolezecké oddíly, a vytvářet a publikovat odborné publikace a popularizační texty v oblasti horolezecké metodiky.

Na naplnění těchto cílů bude je Společnost připravena spolupracovat s dalšími organizacemi, zejména působícími v oblasti horolezeckého vzdělávání, tedy Českým horolezeckým svazem (resp. metodickou, lékařskou a bezpečnostní komisí tohoto svazu), Českou speleologickou společností (resp. Speleologickou záchrannou službou), Skalní záchrannou službou apod., ale i organizacemi poskytujícími profesní vzdělávání v oblasti horského vůdcovství a průvodcovství, a vysokými školami.

Podpořte nás

Pomoci nám k naplnění našich cílů můžete celou řadu způsobů.

  • Vzhledem k tomu, že se nacházíme v procesu formálního zakládání společnosti, nelze nás v této fázi podpořit např. finančně,
  • můžete si ovšem na své stránky umístit naši ikonu, banner či textový odkaz,
  • můžete na nás v souvislosti s našimi aktivitami a servisem odkazovat,
  • můžete pro nás vyhledávat zajímavé metodické odkazy a informace na internetu, abychom jimi mohli obohatit naše rozcestníky odkazů
  • můžete se zapojit do kontroly a doplňování odkazů v rozcestníku horolezeckých průvodců,
  • můžete se zapojit do projektu Horopedie, jehož realizace je mimořádně náročná a bez řady dobrovolných spolupracovníků se rozhodně neobejde,
  • a konečně, můžete se stát našimi členy, a buď se podílet na některém z našich projektů, nebo přijít s projektem novým a ten realizovat.

Zpět na hlavní stranu

Newsletter

Chcete-li dostávat informace o novinkách na tomto serveru, zadejte prosím Váš email.

Reklama

Nakladatelství Epocha s.r.o.

Nakladatelství Epocha
nabízí ze své produkce:

Reinhold Messner
GOBI
poušť ve mně

Cena při nákupu přes
e-shop je 269 Kč.
Informace a možnost
zakoupení zde

Inzerenti a partneři

Petzl

TENDON - horolezecká a statická lana a příslušenství

Penzion U Skalního potoka

Horyinfo

Specialista na knihy o horách

horoLEZECKÉ průvodce.cz

Sportovní škola BEN

HOROKUPECTVÍ - Knihy a ostatní o horách a lezení

Karavanseráj: libanonská a indická restaurace

Vertical Sport

Krásy Slovenska Online

ČSOP

Přípluv

HedvábnáStezka.cz: chytřejší než velbloud

FelsenWelt

Občanské sdružení Surya

Nadační fond Inka

Himálajské centrum v Praze

BRDY

BRDY.org

Mountain Wilderness

Ekolist.cz

Copyright © 2007-2024

Všechna práva vyhrazena
Tomáš Frank & SHA
Design: K.Karasz & R.Kvasňa
HTML,CSS,PHP: Roman Kvasňa
Optimalizováno pro IE7+8 a FF2+3 rozlišení 1024x768 a vyšší

Krásné hory