6 Tajemný svět jeskyní – pozvánka na cyklus přednášek - Horolezecká abeceda: vzdělávání, bezpečnost, metodika, učebnice, skripta, informace, kurzy
Horolezecká abeceda - ilustrace

Tajemný svět jeskyní – pozvánka na cyklus přednášek


Tajemný svět jeskyní – pozvánka na cyklus přednášek29.03.2009 Správa jeskyní ČR, pořádá pro zájemce o podzemí řadu akcí, z nichž nejsnáze dostupnou je cyklus přednášek nazvaný „Tajemný svět jeskyní“ probíhající na „Staré poště“ v Průhonicích.Eliščina jeskyně, se kterou je právě letos spojeno kulaté výročí – 130 let od jejího objevení, na dobovém vyobrazení podle kresby J. Wankla.
Eliščina jeskyně, se kterou je právě letos spojeno kulaté výročí – 130 let od jejího objevení, na dobovém vyobrazení podle kresby J. Wankla.

Pozvánka
Pozvánka

Celý přednáškový cyklus byl zahájen již na konci roku 2007 a od té doby již stihnul proniknout do povědomí všech zájemců o jeskyně a podzemí. Úvodní přednášku s promítáním diapozitivů, zaměřenou na historii i současnost jeskynního bádání přednesl v listopadu 2007 známý karsolog Jarda Hromas (ředitel Správy jeskyní ČR). V únoru 2008 následovala přednáška nazvaná „Jeskyňáři na Špicberkách aneb do nitra ledovců“, kterou měl kdo jiný, než známý polárník, glaciolog a speleolog na Špicberkách dlouhodobě působící v rámci mezinárodní výzkumné expedice vedené krakovskou universitou Joska Řehák. Třetí přednáška proběhla na konci května téhož roku a nesla název „Netopýři – erbovní zvířata jeskyní“ a vedl ji zoolog – známý „netopýrář“ Vladimír Hanzal z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Zatím poslední přednáška tohoto cyklu se jmenovala „Jeskynní výzdoba – křehká krása podzemí“ a přednesl ji v dubnu letošního roku známý speleolog Saša Komaško, který v současnosti působí na Koněpruských jeskyních v Českém krasu.

Nyní Správa jeskyní ČR připravuje v rámci tohoto cyklu přednášku nazvanou „Všechno nej... o zpřístupněných jeskyních ČR“. Přednáška proběhne ve čtvrtek 2. 4. t.r. od 18.00 hodin, v místě sídla Správy jeskyní v Průhonicích na „Staré poště“. Podrobnosti naleznete v přiložené pozvánce.
-tof-
Ilustrační obrázek: archiv www.horolezeckaabeceda.czZpět na hlavní stranu

Newsletter

Chcete-li dostávat informace o novinkách na tomto serveru, zadejte prosím Váš email.

Reklama

Nakladatelství Epocha s.r.o.

Nakladatelství Epocha
nabízí ze své produkce:

Reinhold Messner
GOBI
poušť ve mně

Cena při nákupu přes
e-shop je 269 Kč.
Informace a možnost
zakoupení zde

Inzerenti a partneři

Petzl

TENDON - horolezecká a statická lana a příslušenství

Penzion U Skalního potoka

Horyinfo

Specialista na knihy o horách

horoLEZECKÉ průvodce.cz

Sportovní škola BEN

HOROKUPECTVÍ - Knihy a ostatní o horách a lezení

Karavanseráj: libanonská a indická restaurace

Vertical Sport

Krásy Slovenska Online

ČSOP

Přípluv

HedvábnáStezka.cz: chytřejší než velbloud

FelsenWelt

Občanské sdružení Surya

Nadační fond Inka

Himálajské centrum v Praze

BRDY

BRDY.org

Mountain Wilderness

Ekolist.cz

Copyright © 2007-2024

Všechna práva vyhrazena
Tomáš Frank & SHA
Design: K.Karasz & R.Kvasňa
HTML,CSS,PHP: Roman Kvasňa
Optimalizováno pro IE7+8 a FF2+3 rozlišení 1024x768 a vyšší

Krásné hory